IRIS2- Diskuzní forum

 

AHOJ!!!

Tak jsem založila tuto stránku, kde můžete psát své dojmy

z tohoto seriálu - jsou povolené i spoilerové zprávičky.

Budu ráda,když se sem připojíte.

 

Diskusní téma: IRIS2- Diskuzní forum

IRIS 2 - komplet

Datum: 20.05.2013 | Vložil: Pethushka

Mám dokoukáno a přicházím s krátkou recenzí. Hned na začátek musím říct, že i přes všechny nedostatky nejsem zklamaná. Potěšili mě hlavně s vývojem postavy Baek Sana. Stejně jako jsem ho v první sérii nesnášela, tak jsem ho v téhle zbožňovala. I ty vzpomínky na minulost a zápletka s jeho láskou a synem byly podle mě dobrý tah.
Jang Hyuk, jemu můžu vytknout snad jen ten příšerný účes, na který jsem si ale po čase stejně zvykla. První díly bych brala jako takovou rozcvičku; od ztráty paměti mě ale začal bavit. Jak už jsem někde psala, ta jeho kapuce a výraz na tváři působily strašně opravdově. Štvalo mě jen to, že se tvůrci víc nezaměřili na jeho vztah s Lee Da Hae. Myslím, že tam by bylo co vytáhnout.
"Hlavní hrdinka" sama o sobě ztratila šťávu někdy po 6. epizodě. Do té doby to s ní vypadalo fakt slibně. Pak místo ní zářily už jen ostatní herečky.
Co se týká zbytku NSS, pár docela zajímavých charakterů tam bylo, většina mi ale přišla nic moc. Ti od IRIS a ze Severu byli prostě zajímavější, pestřejší.
A teď dost kritiky, jinak mi nikdo neuvěří, že se mi to moc líbilo.:)
Akční scény mě uspokojily, jelikož nejsem divák, který by hledal chyby, které na první pohled nevidí. Skútry se mi líbily a dokonce mi tam i hezky sedly.
U konce jsem si pobrečela, a to hned čtyřikrát. Jen to setkání sestřiček jsem čekala velkolepější.
Nejsem snílek, proto na IRIS 3 nevěřím, ale druhou sérii hodnotím jako celek kladně.
Ještě jednou děkuji za překlad.:)

IRIS2

Datum: 14.05.2013 | Vložil: taja

Nesklamal, tak ako nesklamal prvý seriál IRIS. Po celý čas ma držal v napätí.
Skvelý seriál, skvelý preklad, čo k tomu dodať...

2Ha Na

Datum: 26.04.2013 | Vložil: ainny

Přesně tak. To že nepřežije bylo jasné už nějakou dobu. Ale způsob jakým to udělali mě k slzám nedohnal. Kdyby jo, tak by to byly slzy vzteku.
Prostě IRIS 2 je pro mě osobně zklamáním. Těch prvních 10 dílů bylo super, nevadily mi ani ty první dva, ale druhá polovina šla do kytek. Těch faktorů je tam víc. Pro mě je jedním z těch hlavních fakt, co provedli s ústřední trojicí. Anděl ahjussi byl celkem v pohodě, ale Da-hae a Doo-joona totálně zazdili! To je další věc, kterou nemůžu rozdýchat.
Neříkám, že by se mi nelíbilo v té druhé půlce nic. Ale po celkovém dojmu mi zůstala nějaká "pachuť".

U mě pochopitelně v TBDAW hraje roli i ten žampión, ale kdyby tam byl jenom on a děj stál za kulový, tak by to nezachránil. Já se budu opakovat, ale tam byl i Mao. A do toho jsem byla blázen hned jak se objevil. Ten chlap má pro mě obrovský charisma. Žádný extra krasavec, záporák a prostě v sobě něco má. Viděla jsem ho s Shin Min-a v My Mighty Princess, kde hrál jejího tátu a působil na mě úplně stejně.

Nady, omlouvám se za OT, ale znáš to - jak jde o srdcovku, tak se člověk rozjede, ani neví jak. :^)

Re: 2Ha Na

Datum: 02.05.2013 | Vložil: Ha Na

Přiznávám se, že jsem si konec taky představovala úplně jinak...já třeba tak trochu doufala, že neumře, že se tam ještě něco zajímavého s ním stane a že by mohl přijít můj oblíbený druh závěru, tedy happy-end...no nic, bláhové já vím:)
Tak začátek u mě rozhodně nebodoval, až tak od třetího dílu to šlo a později se začaly některé díly slušně rozjíždět, hlavně co se týká akčních scén došlo naštěstí k výraznému zlepšení. Ale máš pravdu, že z hlavní hrdinky udělali více méně křoví do počtu s jedním druhem výrazu, ublížená a truchlící husa a Doo-Joon měl pár pěkných scén kde mohl trošku předvést své herecké nadání, ale bylo jich sakra málo:( Což je obrovská škoda, protože se na něj tak krásně dívá..tedy alespoň co se mě týká. Stejně tak mě zklamalo i to, že krasaveček Hyeong-Kon z A-Jaxu, na kterého byl taky sakra pěkný pohled, dostal jenom pár nedůležitých štěků a pak ho nechali zastřelit. A ikdyž Lee Joon sice dostal trochu více prostoru, díky aspoň za něj, tak jeho postavu podle mého taky využili málo. Její potenciál, alespoň podle mého názoru, byl ohodně větší:(
Jako celkově jsem si v seriálu našla části, které se mi líbily, pak tam byly části, které jsem absolutně nemusela...osobně si nemyslím, že by byl nějak špatně natočený, ale na jedničku rozhodně nedosáhl. Hodně by mne, ale zajímal názor někoho, kdo jedničku neviděl, co říkal čistě na dvojku.

Já se přiznám, že mě se TBDAW líbil celkově...postavy, prostředí, hudba i příběh...akorát tak trošku jsem nepochopila závěr, ale to už je tak dáno tou mojí hlavou zapnutou jen na "a žili spolu šťastně a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes :D "

Re: Re: 2Ha Na

Datum: 03.05.2013 | Vložil: ainny

Však oni spolu žili a jestli neumřeli, tak pořád žijí někde ve Francii. :^)))

Re: Re: Re: 2Ha Na

Datum: 05.05.2013 | Vložil: Ha Na

Jéé tak to je dobře :D Takže ode dneška jsem díky tobě naprosto spokojená i ohledně tohoto závěru :) Já si právě říkala..on tak krásně kouká, do toho západ slunce, ale ona nikde...a tak jako co teď! Ale teď už je mé srdíčko naprosto spokojeno :D

Tak nám Iris 2 skončil...část 2

Datum: 26.04.2013 | Vložil: Ha Na

Co se týká Yoon Guna musím se přiznat, že ze začátku jsem si říkala, no nic moc..v jedničce to byl přece jenom pohled o trochu něčem jiném Ale později svým hraním, úžasným charisma a hlavně ty jeho pohledy od doby kdy ztratil paměť a byl zrekrutován Iris mě jednoznačně dostal! A to je taky jeden z důvodů proč konec jaký tady scénáristi vymysleli mě vytočil na velmi vysoké otáčky! Sice už několik dílů předem bylo naznačeno, že jeho osud je nahnutý, ale pořád jsem si říkala ne, ne, to neudělají, znovu přece nepoužijí stejný závěr, nebude umírat opět hlavní hrdina. Tentokrát by třeba i mohl přežít a ještě něco se tam odehrát ne? Nebo umřít nějak zajímavě! A pak to přišlo, nasednutí do helikoptéry, srdceryvné slova k chcíplé rybě, pohled do nebe, srdceryvná slova k rodičům a ..bum! A ze mě vypadlo jenom „ no to snad ne“ a tlak závratně stoupal! Navíc nevím jak vy ostatní, ale já jsem absolutně nepobrala ten dozvuk…jako scéna kdy jde chcíplá ryba do smuteční síně ještě ok, ale co měla znamenat ta scéna s Doo-Joonem v kavárně? To mělo jaký význam? Vyplnit čas? Nebo to byl náznak, že ona teď žije normální život plný vzpomínek na Guníka a on je teď velitel té bývalé party u NSS? Opravdu nevím!
No a jako poslední jsem si nechala mé tři květinové chlapce. Začnu u zavražděného krasavečka: docela mě mrzí, že tam měl jenom pár štěků, než byl zabit a nedostal větší prostor se předvést. Myslím si totiž, že je v něm schovaný docela velký potenciál (alespoň to tak na mě z videoklipů jeho skupiny působí). Yoon Doo-Joon: myslím si, že ta role mu padla dobře, byla mu docela ušitá na míru. Možná snad jen z trošku vážnějšího hlediska (v reálu je to takový hyperaktivní poděs), ale i v reálném životě na mě působí jako „správňák, slušňák a skvělý přítel“, ostatně to o něm tvrdí i ostatní členové kapely B2st. Možná pro někoho mohl vypadat nudně, ale podle mě je taková image úděl „správných a hodných chlapů“, trošku mě mrzí, že se ke konci z obrazovky krapet ztratil a pokud tam byl, tak spíš jenom jako kulisa…ale celkově mě se jeho hraní líbilo a především jsem byla ráda, že nesklouzl do postoje trapného, kňourajícího křena! A mé osobní překvapení na závěr…Lee Joon! Wow, z jeho hraní mi bušilo srdce a těšila jsem se na každou minutu, kdy byl na scéně, jednoduše z něj jsem si sedla na zadek! Vůbec jsem netušila, že má v sobě takový herecký talent, mimiku jeho postavy zahrál úžasně a moji pozornost i srdce tím získal od první minuty. O těch jeho arogantních úšklebcích a ledových očích se mi zdá dodnes O to více mne vytočil konec, který mu napsali! Ne, ne a prostě ne! Jeho konec byl stejně odfláklý a zmršený jako v případě T.O.P-ho v první sérii, u kterého jsem také skřípala zubama. Moje reakce na to byla..co to jako do pekla bylo! Prostě si tam jen tak přijde, střelí Joong Wona do hlavy a pak se nechá odprásknout?? Jediná světlá chvilka pro chcíplou rybu byla jak mu napálila ty kulky do těla! Upřímně si ovšem myslím, že celá jeho postava nebyla úplně využitá..měl představovat špiona a nájemného vraha Iris, jenže kromě vraždy agenta a jeho kolegy, které vzápětí odhalili a také přišli velice brzy i na to, že to on je špión tam nic takového neměl. To T.O.P si toho užil mnohonásobně více. Každopádně si ale myslím, že si zasloužil něco akčnějšího, intrikánčtějšího..a třeba by to mohlo být rukou Doo-Joona, on byl vlastně kvůli němu křivě obviněn, tak by se mohl takhle pomstít..škoda!

Co se týká celkového zhodnocení, kvalitě jedničky to rozhodně nedosáhlo. Tohle je ovšem dle mého názoru úděl druhých sérií, zatím se mi totiž nestalo, že by pokračování překonalo prvotinu. Někdy mi přijde, že v jedničce se prostě vyplýtvají skoro všechny ostré náboje a v té dvojce už to je taková ruská ruleta se slepými náboji, mezi které se zamíchá zbytek ostrých z první série. Jestli bude trojka, těžko říct. Hodně jsem četla, že sledovanost nebyla bůhví jak vysoká, ale ten konec se spuštěním hodin na bombě si o to rozhodně říká. Nevím, jaký podíl na tom všem má, že se přepisoval scénář za pochodu, jak mi říkala Nadya. Každopádně nezbývá nic jiného než čekat co bude či nebude dál. Za mě osobně, pokud v trojce nebudou moje oblíbené sestry či Lee Joon budu zřejmě na vážkách, zda znovu sledovat nebo počkat až na reakce ostatních.

Tak nám Iris 2 skončil...část 1

Datum: 26.04.2013 | Vložil: Ha Na

Tak musím se přiznat, že jsem byla hodně zvědavá, jak si scénáristi poradí se závěrečným dílem. Kdo všechno nám bude eliminován a kdo nám přežije. No a jak to říci, jednoduše ve mně vyvolal rozporuplné pocity. Obsahoval scény, které mě neskutečně naštvaly a vytočily, ale zároveň i scény nad kterými jsem jásala nadšením. Jenže ty byly bohužel pouze dvě, smrt Joong Wona a setkání sester. Předně musím napsat, že i když se mi velmi líbilo spojení Yoo Guna s Yun Hwou, jednoznačně jsem ale fandila vztahu Yun Hwy a Joong Wona, takže jejich závěrečná scéna u mě přirozeně bodovala. Jeho city pro mě byly jasné od jejich uvěznění, ale konečně se tady projevilo také její srdce (do této chvíle to mezi nimi bylo spíše jen o náznacích) a jejich společná závěrečná scéna s přemlouváním, nasazením prstenu (byť mě to přišlo jak kolečko od záclony) až po jeho poslední vydechnutí u mě trochu smutku, tísně a slziček vyvolala. Ovšem to, že jsem Joong Wonova fanynka už od začátku není zase až takové tajemství, tudíž ode mne ani jiné hodnocení mít nemůže. Pravdou ovšem je, že Lee Beom-Soo se této role zhostil výborně a ztvárnil ji, alespoň pro mě, na jedničku.
To samé můžu říct i o Lim Soo-Hyang, postava Yun Hwy se mi dostala jednoznačně pod kůži stejně jako její velká sestra Seon Hwa v jedničce. Její postava prošla během celého seriálu mnoha citovými zvraty- Ray, Yoo Gun, Joong Won a všechny zvládla parádně..jaký velký rozdíl oproti chcíplé rybě! A scéna kdy se nám obě sestry setkaly, byla poslední věc, která se mi v závěrečném díle líbila. Přesně tak jsem si to představovala, jak na sebe holky budou koukat a pak Seon Hwa něžně vysloví sestřino jméno. Akční část byla už příjemný bonus navíc. Akorát když jsem viděla toho odstřelovače docela ve mně hrklo, že to snad nemyslí vážně, že by teď jedna z nich umřela, naštěstí se to nestalo. Na hraní obou dam bylo radost pohledět.
Lee Da Hae mi promine, jistě se velmi snažila a dala do toho vše, takže mě mrzí, že ji musím nazývat chcíplou rybou, ale jednoduše, nemohu jinak Pro mě měla scén, které by se mi v jejím podání líbily sakra málo a výraz její tváře, který byl pokaždé stejný tomu taky moc nepřidal. Většinou si hlavní hrdinky buď oblíbím nebo jim aspoň fandím a nebo naopak mě štvou, iritují a nejradši bych jim zakroutila krkem. Postava Soo Yun je asi první, která ve mně vyvolala spíš rozpaky a pocit, že kdyby potichu po pár dílech zmizela vůbec nic by se nestalo a já si toho snad ani nevšimla! Jednoduše jí jsem „nesežrala“ ani její hlavní citovou línii – lásku mezi ní a Yoo Gunem, natož aby se do toho zapojil křen Doo-Joon nebo něco jiného.

Teprve na začátku

Datum: 20.04.2013 | Vložil: myskalík

Ahojky tak já mám za sebou teprve první dva díly z první série, tak zatím
nic moc napsat nemůžu. ale slibuji, že až za sebou toho budu mít víc, tak ti
sem určitě něco napíšu...:)

IRIS2 - 20 díl /finální epizoda/

Datum: 20.04.2013 | Vložil: nadya

Je tu finále!!! Hlavu jsem měla napnutou myšlenkami už po skončení 19 dílu, jak to všechno dopadne. Čekala jsem, že to nakonec odskáče Yun Hwa, ale přesto jsem pořád věřila, že se sestry musí setkat, a pak jsem se dozvěděla, že tam Seon Hwa bude a začala jsem tomu pomaloučku věřit.
Takže zpět na začátek:
Tenhle díl byl velký zápřah na mé city a jako celek nemůžu tomuto dílu nic vytknout, pro mě byl výborný, a po jeho skončení jsem byla totálně OUT. Až tak to na mě zapůsobilo.
Začalo to vlastně už začátkem, kdy pokračovala scéna z 19 dílu, přišly první slzičky, pak rozhovor s
Joong Woonem a Yun Hwa.
Vracení v minulosti kdy Joong Woon zastřelil Park Chul Young a pak to přišlo! Na scéně je ta tajemná žena, která v 8 dílu nebyla odhalena, ale já věřila, že to prostě bude ONA, a opravdu poprvé ukázaná Seon Hwa a já byla v nadšení. / teď dám vložku, protože jsem si představovala, že scéna bude pokračovat třeba tím, že přeci jen Park Chul Young nebyl ještě mrtvý a ona by mu řekla pár vět, vyčte mu to co udělal, a on by ji řekl, že se omlouvá, ale že s tím incidentem co se stalo na Novém Zélandu neměl nic společného, jen ji chtěl ochránit a řekne ji, že její sestra Yun Hwa je naživu a patří k Iris. No nebylo to tak/.
Scéna kdy hledají místo, kde dají bombu mi připomnělo scénu z „Atheny: Goddess of War a Iris1.
Yun Hwa jak se snažila zabránit Joong Woonovi aby udělal co chtěl udělat a málem se jí to podařilo, to byl také hodně silný moment. Jenže v tom nečekaně vystřeli „zradíček“ a bylo to, ve mně úplně hrklo, všichni byli zmrazení jako já, a až výkřik Yun Hwa dal věci do pohybu.
I když jsem ho dlouho nemusela, tak při posledních scénách jak promlouvá k Yun Hwa se mi draly slzy do očí, /bylo to podobné jako když umíral Sa Woo v první sérii/.
To nejhorší však teprve čekalo. Yoo Gun se rozhodl vydat na sebevražednou misi a to už jsem fakt nesnesla a slzy mi začaly téct ještě předtím, než neřekl svá poslední slova Ji Su Yoon. Už jsem se bála, že snad ani je neřekne a ona chudák pořád na to čekala, a pak přeci jen přes tu vysílačku je řekl. A já ani nevím pomalu co tam jelo, přes slzy jsem neviděla, do toho ta písnička a vzpomínky.
Záběr výbuchu bomby a byla jsem k.o.
Říkala jsem si pro sebe, že snad podruhé by nám takový konec neudělali, a ono se to přesto stalo.
Ano, nebyl tak děsně šokující jako v první sérii, což bylo až v úplném závěru, tady nás vlastně na to, že to skončit blbě může naznačili v tom 15 dílu. Ale i přesto to hodně bolí.
No a potom přišla ta scéna kdy ukázali Seon Hwa a já jsem pokookřála. Setkání bylo moc pekně udělané /plus podloženo pěknou písničkou/ a holky to zahrály skvěle. Opět mi skanula slzička, a vzápětí v tom jsou korejci fakt mistři, aby ve mně opět hrklo, záběr na to jak jim míří odstřelovač na hlavu. Hned jsem si pomyslela, „ to snad ne“ A měla jsem před očima tento závěr, když do toho jela ta hudba, která značila vždy konec, a řekla jsem si, no super, tak se nedovíme co bude dál, a závěr druhé řady. Jenže ono to naštěstí pokračovalo, a holky předvedly skvělou akci. /uměla bych si celkem i představit seriál i jen s nimi/.
Seon Hwa to skvěle seklo a je vidět že i po dlouhé době se u ní nic nezměnilo.
/ A Kim So Yeon je dobrá herečka, za tak krátkou chvíli umí podat city a zároveň ukázat ihned druhou stránku. Byla jsem spokojena./
Jsem ráda, že i po té dál seriál pokračoval a byla scéna Ji Su Yeon jak šla za svým Oppa na hřbitov a řekla mu pár slov. A Lee Da Hee mi v posledním díle nevadila.
No A jaderná bomba co se zaktivovala a čeká jen na udání času co budou zbývat do příštího výbuchu to byl takový bonus a čeká se tak možná na třetí řadu.....i když neměl seriál velkou sledovanost jak se třeba očekávalo, přesto věřím, že by další série být mohla.

P.S. Ještě napíšu celé jakoby zhrnutí tohoto seriálu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek