Tak nám Iris 2 skončil...část 2

Datum: 26.04.2013 | Vložil: Ha Na

Co se týká Yoon Guna musím se přiznat, že ze začátku jsem si říkala, no nic moc..v jedničce to byl přece jenom pohled o trochu něčem jiném Ale později svým hraním, úžasným charisma a hlavně ty jeho pohledy od doby kdy ztratil paměť a byl zrekrutován Iris mě jednoznačně dostal! A to je taky jeden z důvodů proč konec jaký tady scénáristi vymysleli mě vytočil na velmi vysoké otáčky! Sice už několik dílů předem bylo naznačeno, že jeho osud je nahnutý, ale pořád jsem si říkala ne, ne, to neudělají, znovu přece nepoužijí stejný závěr, nebude umírat opět hlavní hrdina. Tentokrát by třeba i mohl přežít a ještě něco se tam odehrát ne? Nebo umřít nějak zajímavě! A pak to přišlo, nasednutí do helikoptéry, srdceryvné slova k chcíplé rybě, pohled do nebe, srdceryvná slova k rodičům a ..bum! A ze mě vypadlo jenom „ no to snad ne“ a tlak závratně stoupal! Navíc nevím jak vy ostatní, ale já jsem absolutně nepobrala ten dozvuk…jako scéna kdy jde chcíplá ryba do smuteční síně ještě ok, ale co měla znamenat ta scéna s Doo-Joonem v kavárně? To mělo jaký význam? Vyplnit čas? Nebo to byl náznak, že ona teď žije normální život plný vzpomínek na Guníka a on je teď velitel té bývalé party u NSS? Opravdu nevím!
No a jako poslední jsem si nechala mé tři květinové chlapce. Začnu u zavražděného krasavečka: docela mě mrzí, že tam měl jenom pár štěků, než byl zabit a nedostal větší prostor se předvést. Myslím si totiž, že je v něm schovaný docela velký potenciál (alespoň to tak na mě z videoklipů jeho skupiny působí). Yoon Doo-Joon: myslím si, že ta role mu padla dobře, byla mu docela ušitá na míru. Možná snad jen z trošku vážnějšího hlediska (v reálu je to takový hyperaktivní poděs), ale i v reálném životě na mě působí jako „správňák, slušňák a skvělý přítel“, ostatně to o něm tvrdí i ostatní členové kapely B2st. Možná pro někoho mohl vypadat nudně, ale podle mě je taková image úděl „správných a hodných chlapů“, trošku mě mrzí, že se ke konci z obrazovky krapet ztratil a pokud tam byl, tak spíš jenom jako kulisa…ale celkově mě se jeho hraní líbilo a především jsem byla ráda, že nesklouzl do postoje trapného, kňourajícího křena! A mé osobní překvapení na závěr…Lee Joon! Wow, z jeho hraní mi bušilo srdce a těšila jsem se na každou minutu, kdy byl na scéně, jednoduše z něj jsem si sedla na zadek! Vůbec jsem netušila, že má v sobě takový herecký talent, mimiku jeho postavy zahrál úžasně a moji pozornost i srdce tím získal od první minuty. O těch jeho arogantních úšklebcích a ledových očích se mi zdá dodnes O to více mne vytočil konec, který mu napsali! Ne, ne a prostě ne! Jeho konec byl stejně odfláklý a zmršený jako v případě T.O.P-ho v první sérii, u kterého jsem také skřípala zubama. Moje reakce na to byla..co to jako do pekla bylo! Prostě si tam jen tak přijde, střelí Joong Wona do hlavy a pak se nechá odprásknout?? Jediná světlá chvilka pro chcíplou rybu byla jak mu napálila ty kulky do těla! Upřímně si ovšem myslím, že celá jeho postava nebyla úplně využitá..měl představovat špiona a nájemného vraha Iris, jenže kromě vraždy agenta a jeho kolegy, které vzápětí odhalili a také přišli velice brzy i na to, že to on je špión tam nic takového neměl. To T.O.P si toho užil mnohonásobně více. Každopádně si ale myslím, že si zasloužil něco akčnějšího, intrikánčtějšího..a třeba by to mohlo být rukou Doo-Joona, on byl vlastně kvůli němu křivě obviněn, tak by se mohl takhle pomstít..škoda!

Co se týká celkového zhodnocení, kvalitě jedničky to rozhodně nedosáhlo. Tohle je ovšem dle mého názoru úděl druhých sérií, zatím se mi totiž nestalo, že by pokračování překonalo prvotinu. Někdy mi přijde, že v jedničce se prostě vyplýtvají skoro všechny ostré náboje a v té dvojce už to je taková ruská ruleta se slepými náboji, mezi které se zamíchá zbytek ostrých z první série. Jestli bude trojka, těžko říct. Hodně jsem četla, že sledovanost nebyla bůhví jak vysoká, ale ten konec se spuštěním hodin na bombě si o to rozhodně říká. Nevím, jaký podíl na tom všem má, že se přepisoval scénář za pochodu, jak mi říkala Nadya. Každopádně nezbývá nic jiného než čekat co bude či nebude dál. Za mě osobně, pokud v trojce nebudou moje oblíbené sestry či Lee Joon budu zřejmě na vážkách, zda znovu sledovat nebo počkat až na reakce ostatních.

Přidat nový příspěvek