IRIS2 - 20 díl /finální epizoda/

Datum: 20.04.2013 | Vložil: nadya

Je tu finále!!! Hlavu jsem měla napnutou myšlenkami už po skončení 19 dílu, jak to všechno dopadne. Čekala jsem, že to nakonec odskáče Yun Hwa, ale přesto jsem pořád věřila, že se sestry musí setkat, a pak jsem se dozvěděla, že tam Seon Hwa bude a začala jsem tomu pomaloučku věřit.
Takže zpět na začátek:
Tenhle díl byl velký zápřah na mé city a jako celek nemůžu tomuto dílu nic vytknout, pro mě byl výborný, a po jeho skončení jsem byla totálně OUT. Až tak to na mě zapůsobilo.
Začalo to vlastně už začátkem, kdy pokračovala scéna z 19 dílu, přišly první slzičky, pak rozhovor s
Joong Woonem a Yun Hwa.
Vracení v minulosti kdy Joong Woon zastřelil Park Chul Young a pak to přišlo! Na scéně je ta tajemná žena, která v 8 dílu nebyla odhalena, ale já věřila, že to prostě bude ONA, a opravdu poprvé ukázaná Seon Hwa a já byla v nadšení. / teď dám vložku, protože jsem si představovala, že scéna bude pokračovat třeba tím, že přeci jen Park Chul Young nebyl ještě mrtvý a ona by mu řekla pár vět, vyčte mu to co udělal, a on by ji řekl, že se omlouvá, ale že s tím incidentem co se stalo na Novém Zélandu neměl nic společného, jen ji chtěl ochránit a řekne ji, že její sestra Yun Hwa je naživu a patří k Iris. No nebylo to tak/.
Scéna kdy hledají místo, kde dají bombu mi připomnělo scénu z „Atheny: Goddess of War a Iris1.
Yun Hwa jak se snažila zabránit Joong Woonovi aby udělal co chtěl udělat a málem se jí to podařilo, to byl také hodně silný moment. Jenže v tom nečekaně vystřeli „zradíček“ a bylo to, ve mně úplně hrklo, všichni byli zmrazení jako já, a až výkřik Yun Hwa dal věci do pohybu.
I když jsem ho dlouho nemusela, tak při posledních scénách jak promlouvá k Yun Hwa se mi draly slzy do očí, /bylo to podobné jako když umíral Sa Woo v první sérii/.
To nejhorší však teprve čekalo. Yoo Gun se rozhodl vydat na sebevražednou misi a to už jsem fakt nesnesla a slzy mi začaly téct ještě předtím, než neřekl svá poslední slova Ji Su Yoon. Už jsem se bála, že snad ani je neřekne a ona chudák pořád na to čekala, a pak přeci jen přes tu vysílačku je řekl. A já ani nevím pomalu co tam jelo, přes slzy jsem neviděla, do toho ta písnička a vzpomínky.
Záběr výbuchu bomby a byla jsem k.o.
Říkala jsem si pro sebe, že snad podruhé by nám takový konec neudělali, a ono se to přesto stalo.
Ano, nebyl tak děsně šokující jako v první sérii, což bylo až v úplném závěru, tady nás vlastně na to, že to skončit blbě může naznačili v tom 15 dílu. Ale i přesto to hodně bolí.
No a potom přišla ta scéna kdy ukázali Seon Hwa a já jsem pokookřála. Setkání bylo moc pekně udělané /plus podloženo pěknou písničkou/ a holky to zahrály skvěle. Opět mi skanula slzička, a vzápětí v tom jsou korejci fakt mistři, aby ve mně opět hrklo, záběr na to jak jim míří odstřelovač na hlavu. Hned jsem si pomyslela, „ to snad ne“ A měla jsem před očima tento závěr, když do toho jela ta hudba, která značila vždy konec, a řekla jsem si, no super, tak se nedovíme co bude dál, a závěr druhé řady. Jenže ono to naštěstí pokračovalo, a holky předvedly skvělou akci. /uměla bych si celkem i představit seriál i jen s nimi/.
Seon Hwa to skvěle seklo a je vidět že i po dlouhé době se u ní nic nezměnilo.
/ A Kim So Yeon je dobrá herečka, za tak krátkou chvíli umí podat city a zároveň ukázat ihned druhou stránku. Byla jsem spokojena./
Jsem ráda, že i po té dál seriál pokračoval a byla scéna Ji Su Yeon jak šla za svým Oppa na hřbitov a řekla mu pár slov. A Lee Da Hee mi v posledním díle nevadila.
No A jaderná bomba co se zaktivovala a čeká jen na udání času co budou zbývat do příštího výbuchu to byl takový bonus a čeká se tak možná na třetí řadu.....i když neměl seriál velkou sledovanost jak se třeba očekávalo, přesto věřím, že by další série být mohla.

P.S. Ještě napíšu celé jakoby zhrnutí tohoto seriálu.

Přidat nový příspěvek